książki dla dorosłych

www.terapia

Rok częściowej publikacji (w internecie): 2009

Książka totalna. Można ją zrealizować w postaci tradycyjnej papierowej książki (a także e-booka); w formie www.książki, pokazywałam ją również w postaci książki-wystawy.

Pomysł pojawił się w 2002 lub 2003 r. kiedy słuchałam audycji radiowej na temat negatywnych skutków eksperymentów z tożsamością w sieci. Wówczas przyszła mi do głowy taka myśl: „Skoro wynika z nich tyle złego, muszą również prowadzić do czegoś dobrego”. Wraz z nią pojawiła się idea książki o internetowej „grupie”, dla której wirtualny eksperyment z tożsamością byłby podstawą terapeutycznego procesu.

Właściwie miała to być nie tyle powieść o terapii, co „dosłowny” zapis wymyślonych przeze mnie on-line sesji. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie powstał pomysł przygotowania strony www, która pozwoliłaby zrealizować rozmaite aspekty projektu i umieścić go w środowisku, z którego się wyłonił.

W 2010 przetłumaczyłam swoją internetową powieść na język przestrzeni i wystawiłam w warszawskiej Galerii Działań. Relacja z tego wydarzenia do zobaczenia tutajtutaj.

www.terapia - powieść o terapii on-line

W 2011 „streszczenie" wystawy pojawiło się na Warszawskich Targach Książki.

A to jeszcze nie koniec. Efektem moich www.terapeutycznych działań są prowadzone przeze mnie warsztaty: „Asci-art w realu” oraz Warsztaty Literackie „I ty możesz być bohaterem”.

Z uwagi na dezaktualizację ważnych funkcji spowodowaną zmianami technologicznymi oprogramowania w sieci, strona nie jest obecnie dostępna. Pozostał po niej jedynie blog pełniący onegdaj funkcję aktualności.